Chargers zasadili divokým vítězstvím v prodloužení ránu nadějím Raiders na play-off

NFL

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet e-mailem

Los Angeles TD in extra frame ends sloppy AFC West affair

W.G. Ramirez – The Associated Press

Posted: Prosinec 18, 2020

herbert-henry-121720
Los Angeles tight end Hunter Henry (vlevo) se raduje s quarterbackem Justinem Herbertem (vpravo) po vstřelení 10yardového touchdownu během prvního poločasu čtvrtečního vítězství Chargers 30:27 v prodloužení nad Las Vegas Raiders. (Chris Unger/Getty Images)

Justin Herbert skóroval z 1 yardu a zajistil Los Angeles Chargers ve čtvrtek večer vítězství nad Las Vegas Raiders 30:27 v prodloužení.

Chargers (5-9) přerušili sérii devíti proher proti svým soupeřům z AFC West. Raiders (7-7) přišli v první čtvrtině o quarterbacka Dereka Carra, který si poranil levé tříslo. Prohráli čtyři z pěti zápasů, čímž prakticky zničili své šance na play-off.

Chvíli poté, co Daniel Carlson při prvním útoku Raiders vstřelil 23jardový field goal a poslal Las Vegas do vedení 27:24, Herbert našel wideouta Jalena Guytona, který proběhl kolem cornerbacka Keiseana Nixona a 53jardovou přihrávkou připravil vítězný bod.

Los Angeles si vylepšilo bilanci na 1:2 v prodloužení, přičemž všechny čtyři jeho zápasy proti divizním soupeřům dospěly až do závěrečného dějství.

• BOX SCORE: Cherbert, který se zaměřil na devět receiverů a u sedmi z nich dokončil alespoň jednu přihrávku, byl úspěšný 22 z 32 a zaznamenal 314 yardů a dva touchdowny: Chargers 30, Raiders 27 (OT)

Herbert, který se zaměřil na devět receiverů a u sedmi z nich dokončil alespoň jednu přihrávku. Svým osmým 300jardovým zápasem vytvořil nováčkovský rekord NFL.

Pro Raiders se dějová linie rychle změnila z nutnosti vyhrát, aby zůstali naživu v boji o play-off, na to, jak vyhrát s náhradníkem Marcusem Mariotou, který viděl svou první akci jako Raider.

Jen čtyři dny poté, co vyhodili svého obranného koordinátora Paula Guenthera, navíc přišli o čtyři základní hráče v obraně a jejich ofenzivní koordinátor Greg Olson byl vyřazen ze hry poté, co měl pozitivní test na COVID-19, přišli Raiders o Carra, když v první čtvrtině ztroskotal při souboji ve třetím downu poblíž brankové čáry. Carr okamžitě odešel do šatny a už se nevrátil.

Mariota, dvojka draftu v roce 2015 od Tennessee, se neobjevil v zápase od 19. ledna, kdy nastoupil v play-off Titans v Kansas City. Šestiletý profesionál nastoupil v minulé sezoně v každém ze tří zápasů Titans v play-off na jeden zákrok a od 29. září 2019, kdy Titans vyhráli v Atlantě 24:10, nehodil touchdown.

Při svém návratu byl od prvního zákroku vyrovnaný.

Při první rozehrávce měl bilanci 3:3 na 70 yardů a perfektně umístěnou přihrávku přes celé hřiště na Darrena Wallera. Mariota si také připsal 11 yardů za první down.

Ale Chargers rychle zvládli svůj poslední útok v prvním poločase a do šaten šli s vedením 17:10 poté, co Herbert identickými po sobě jdoucími přihrávkami rozebral zdecimovaný secondary Las Vegas. Po spojení s KJ Hillem na 26 yardů při třetím downu našel Herbert Tyrona Johnsona pro 26jardový TD strike. Byla to Herbertova 27. touchdownová přihrávka, čímž se vyrovnal Bakerovi Mayfieldovi v počtu přihrávek nováčka v historii NFL.

Mariota přenesl své kouzlo do druhého poločasu a vedl Raiders dolů po hřišti při jejich první jízdě ve druhém poločase. Josh Jacobs se vrhl hlavou přes hromadu do koncové zóny a vyrovnal.

Mariota skončil 17 z 28 na 226 yardů s jedním TD a jedním interceptionem. Na devíti přenosech také naběhal 88 yardů, včetně jednoho touchdownu. Mariota se stal teprve třetím hráčem Raideru, který v jednom zápase přihrál na 150 yardů, naběhl na 50 yardů, hodil jeden TD a naběhl na další, čímž se připojil k Richi Gannonovi (2000) a Vinci Evansovi (1987).