Denny Hamlin si dojel pro sobotní vítězství v Dover Cupu

Denny Hamlin devět kol před koncem závodu předjel svého týmového kolegu Martina Truexe Jr. a vyhrál sobotní pohárový závod na Dover International Speedway.

Vítězství je Hamlinovo šesté v letošním roce, čímž se vyrovnal Kevinu Harvickovi v počtu vítězství v této sezóně. Hamlin a Harvick dohromady vyhráli tři z posledních čtyř pohárových závodů.

“Posledních pár týdnů se mi daří stíhat lídry, ale nedaří se mi tam dostat,” řekl Hamlin televizi NBCSN. “Ten restart jsme tam prostě nezvládli a museli jsme bojovat zpátky. Museli jsme se vrátit a získat ho. Podařilo se mi tam trochu zapracovat na horní lajně, abych se dostal do tempa. Vypadalo to, že naše auto se prostě trochu lépe pohybovalo po různých tratích.”

Hamlin projel oběma rychlostními zkouškami a získal své první pohárové vítězství v Doveru v kariéře.

VÍCE: Výsledky závodu a bodování jezdců

VÍCE: Jimmie Johnson převzal poslední místo v play-off od Williama Byrona

Truexovo druhé místo ukončilo jeho sérii pěti po sobě jdoucích umístění na třetím místě, milion na jednu ránu. Šance, že Truex skončí třetí v šesti po sobě jdoucích závodech, byla 23,5 milionu ku jedné.

Kyle Busch skončil třetí, čímž Joe Gibbs Racing získal 1-2-3 místa. Za Buschem se umístili Harvick a Chase Elliott, který minulý týden vyhrál závod na silniční trati v Daytoně.

Jimmie Johnson se umístil na sedmém místě a posunul se před svého kolegu z týmu Hendrick Motorsports Williama Byrona na poslední místo v play-off, které bude zbývat dva závody do konce základní části. Johnson vede před Byronem o tři body. Byron v sobotu na Johnsona ztratil 28 bodů.

Johnson si vedl solidně na trati, na které už jedenáctkrát vyhrál. Získal sedm pódiových bodů.

Byron se potýkal s ovladatelností svého vozu, selhala mu strategie v boxech a nakonec se propadl o dvě kola, což mu zničilo závod. Skončil se ztrátou tří kol na 28. místě.

Seriál se v neděli opět závodí v Doveru, čímž se završil víkendový dvojboj. Závod se jede v 16:00 SELČ na stanici NBCSN.

Vítěz 1. etapy: Denny Hamlin

Vítěz 2. etapy: Denny Hamlin

Kdo měl dobrý závod: Páté místo Chase Elliotta bylo jeho pátým umístěním v top 10 v řadě. … Jimmie Johnson se díky sedmému místu posunul do play-off. Je to potřetí v této sezóně, kdy se umístil v první desítce. Třikrát po sobě se v této sezóně umístil v první desítce. … Desáté místo Rickyho Stenhouse Jr. je jeho první umístění v top 10 za posledních 11 závodů.

KDO MĚL ŠPATNÝ ZÁVOD: William Byron vstupoval do závodu s 25bodovým náskokem před Jimmiem Johnsonem na poslední místo v playoff spo a po 28. místě odešel mimo playoff. … Kurt Busch brzy havaroval a skončil poslední v poli 40 vozů. Incident byl vyvolán kontaktem Erika Jonese, který se po závodě v televizi NBCSN za incident omluvil.

ZÁZNAM: Denny Hamlin po závodě řekl, že cílem pro letošní sezonu je 10 vítězství. Je na 60 % této cesty.

Další: Neděle v Doveru (16:00 SELČ na NBCS)