Seriál NASCAR Cup v Talladega:

Z důvodu nepříznivého počasí byl nedělní závod GEICO 500 na okruhu Talladega Superspeedway v noci na neděli odložen. Celý závod na 188 kol začal v pondělí ve tři hodiny odpoledne středoevropského času a o přenos se postarala televize Fox.

Vítězství v Talladega získal Ryan Blaney se svým Fordem Mustang č. 12. Pro jezdce týmu Penske je to první vítězství v sezoně.

Těsný závod a fotofiniš se postaraly o divoký závěr v Alabamě, který v přímém přenosu sledovalo 5 000 fanoušků. Jedná se o jeden z prvních závodů od vypuknutí pandemie koronaviru, kdy bylo fanouškům dovoleno vstoupit na tribuny.

To, co se stalo na trati, však není jediná věc, o které fanoušci před pondělním závodem mluvili. V neděli byla v garáži Bubby Wallace v Talladega nalezena oprátka. Wallace je jediným jezdcem NASCAR na plný úvazek v černošské pohárové sérii a společnost vydala prohlášení, že jsou “rozzlobeni a pobouřeni.”

Jízdci NASCAR vyjádřili Wallaceovi podporu tím, že jeho Chevrolet Camaro č. 43 protlačili do čela startovního roštu a následně kolem něj před závodem stáli.

Sportovci z celého světa Wallaceovi fandili a všichni ho sledovali, jezdec týmu Richard Petty Motorsports byl ve hře, když jezdci dokončili poslední kola, ale v prodloužení se propadl na 17. místo a nakonec skončil 14., což je pro Wallace nejlepší umístění v Talladega v kariéře.

Wallace po závodě vyšel před fanoušky a držel přitom vztyčenou pěst, zatímco jeho nejlepší přítel na trati Blaney přebíral vítězství. Wallace skončil jen tři desetiny sekundy za vítězem a po závodě žertoval slovy: “Člověče, já vím, že jsem ten zatracený závod měl vyhrát. Došel nám benzín.”

Blesk a déšť si v neděli v Talladege vynutily zpoždění zelené vlajky a vzhledem k tomu, že déšť byl v předpovědi i na pondělí, bylo to na startu závodu na hraně.

Nedělní odklad byl částečně způsoben nedostatkem světel v Talladega, závod se nemohl uskutečnit v noci.

Odhadci měli tři jezdce s největšími šancemi na vítězství v pondělním závodě: Denny Hamlin, Brad Keselowski a Joey Logano s kurzem +1000.