A Chargers vad OT-győzelemmel fosztotta meg a Raiders playoff-reményeit

W.G. Ramirez – The Associated Press

Posted:
Legutóbbi frissítés: 2020. december 18., december 18: 2020. december 18.

herbert-henry-121720
Los Angeles tight end Hunter Henry (balra) ünnepel az irányító Justin Herbertrel (jobbra), miután 10 yardos touchdownt szerzett a Chargers 30-27-es OT győzelmének első félidejében a Las Vegas Raiders ellen csütörtökön. (Chris Unger/Getty Images)

Justin Herbert 1 yardos dobásával a Los Angeles Chargers 30-27-es hosszabbításos győzelmet aratott a Las Vegas Raiders felett csütörtök este.

A Chargers (5-9) megszakította kilenc meccses vereségsorozatát az AFC West ellenfelei ellen. A Raiders (7-7) az első negyedben vesztette el Derek Carr irányítót bal ágyéksérülés miatt. Ötből négyet elvesztettek, amivel minden esélyüket elvesztették a rájátszásra.

Pillanatokkal azután, hogy Daniel Carlson 23 yardos mezőnygóljával a Raiders első labdaszerzésénél 27-24-re vezetett a Las Vegas, Herbert megtalálta Jalen Guyton wideoutot, aki a cornerback Keisean Nixon mellett 53 yardos elkapással előkészítette a győztes gólt.

A Los Angeles 1-2-re javított a hosszabbításos mérkőzéseken, míg a divízió ellenfelei elleni mind a négy meccse a végjátékra dőlt el.

• BOX SCORE: A Chargers 30, Raiders 27 (OT)

Herbert, aki kilenc elkapót célzott meg, és hét passzát legalább egyszer befejezte, 22-szer 32 volt, 314 yarddal és két touchdownnal. Nyolcadik 300 yardos meccsével beállította az NFL újonc rekordját.

A Raiders számára a történet gyorsan megváltozott: a “muszáj nyerni, hogy életben maradjanak a rájátszásért folytatott küzdelemben” helyett a “hogyan kell nyerni, ha a tartalék Marcus Mariota először lép pályára Raiderként”.

Alig négy nappal azután, hogy kirúgták a védekezés koordinátorát, Paul Guenther-t, valamint négy kezdőt hiányoltak a védelemben, és a támadás koordinátora, Greg Olson a COVID-19 pozitív tesztje után kikerült a pályáról, a Raiders elveszítette Carr-t, amikor az első negyedben a gólvonal közelében egy harmadik kísérletnél béna volt. Carr azonnal az öltözőbe ment, és nem tért vissza.

Mariota, akit a Tennessee 2015-ben a második helyen választott ki, nem szerepelt mérkőzésen azóta, hogy január 19-én a Titans Kansas Cityben lejátszott rájátszásbeli mérkőzésén pályára lépett. A hatodik éves profi az elmúlt szezonban a Titans mindhárom rájátszásbeli meccsén egy-egy szettben szerepelt, és a 2019. szeptember 29-i, 24-10-es atlantai győzelem óta nem dobott touchdownt.

A visszatérése során az első szettjétől kezdve kiegyensúlyozott volt.

Az első drive-ján 3 a 3 ellen 70 yardra és egy tökéletesen elhelyezett over-the-top passzal Darren Wallerhez. Mariota emellett 11 yardot scramble-elt egy first downért.

A Chargers azonban gyorsan elvégezte az első félidő utolsó labdabirtoklását, és 17-10-es vezetéssel vonult az öltözőbe, miután Herbert azonos egymás utáni játékokkal szedte szét a Las Vegas megtizedelt secondary-jét. Miután KJ Hill-lel 26 yardot tett meg a harmadik kísérletnél, Herbert megtalálta Tyron Johnsont egy 26 yardos TD strike-ra. Ez volt Herbert 27. touchdown-passza, amivel Baker Mayfielddel együtt a legtöbb touchdownt adta egy újonc az NFL történetében.

Mariota a második félidőre is átvitte a varázslatot, és a második félidő első drive-jában végigvezette a Raiders-t a pályán. Josh Jacobs fejjel előre ugrott a halom fölött az end zone-ba, hogy egyenlítsen.

Mariota 17-ből 28-ból 226 yardot ért el, egy TD-vel és egy interceptionnel. Emellett kilenc futással 88 yardot futott, köztük egy touchdownt. Mariota mindössze a harmadik Raider lett, aki 150 yardot passzolt, 50 yardot futott, dobott egy TD-t és futott egy másik TD-t ugyanazon a meccsen, Rich Gannon (2000) és Vince Evans (1987) után.