Denny Hamlin a szombati doveri kupagyőzelemre hajt

Denny Hamlin kilenc körrel a vége előtt megelőzte csapattársát, Martin Truex Jr. és megnyerte a szombati kupafutamot a Dover International Speedwayen.

A győzelem Hamlin idei hatodik futamgyőzelme, amivel Kevin Harvickkal együtt a legtöbbet nyerte a szezonban. Hamlin és Harvick együtt az elmúlt négy Cup-futamból hármat nyertek meg.

“Az elmúlt hetekben az élen haladok, de nem tudtam odaérni” – mondta Hamlin az NBCSN-nek. “Egyszerűen nem tudtuk irányítani azt az újraindítást ott, és vissza kellett küzdenünk. Vissza kellett mennünk, hogy megszerezzük. Sikerült egy kicsit megdolgoznom az első soron, hogy lendületbe jöjjek. Úgy tűnt, hogy az autónk egy kicsit jobban mozgott a különböző vonalakon.”

Hamlin mindkét szakaszt lesöpörte, és megszerezte pályafutása első kupagyőzelmét Doverben.

TOVÁBB:

TOVÁBB: Jimmie Johnson átveszi az utolsó playoff-helyet William Byrontól

Truex második helyezése véget vetett az öt egymást követő harmadik helyezésből álló sorozatának, ami egymillió az egy lövésig tart. Annak az esélye 23,5 millió az egyhez, hogy Truex hat egymást követő versenyen is harmadik lesz.

Kyle Busch lett a harmadik, ezzel a Joe Gibbs Racing 1-2-3. helyezést ért el. Busch-t Harvick és Chase Elliott követte, aki megnyerte a múlt heti futamot a daytonai pályán.

Jimmie Johnson a hetedik helyen végzett, és megelőzte a Hendrick Motorsports csapattársát, William Byron-t a rájátszás utolsó helyéért, amely két futammal az alapszakasz vége előtt az utolsó lenne. Johnson három ponttal vezet Byron előtt. Byron szombaton 28 pontot veszített Johnsonhoz képest.

Johnson stabil volt azon a pályán, ahol már 11-szer nyert. Hét szakaszpontot szerzett.

Byron küszködött az autója kezelhetőségével, és egy boxutcai stratégiai kockáztatása kudarcot vallott, ami végül két kör hátrányba hozta, és tönkretette a versenyét. Három kör hátrányban a 28. helyen végzett.

A sorozat vasárnap ismét Doverben versenyez, ezzel befejeződik a dupla hétvége. A futamot az NBCSN közvetíti délután 4 órakor ET.

STAGE 1 WINNER: Denny Hamlin

STAGE 2 WINNER: Denny Hamlin

WHO HAD A GOOD RACE: Chase Elliott ötödik helyezése zsinórban az ötödik top 10-es helyezése volt. … Jimmie Johnson a hetedik helyével egy playoff-helyre lépett előre. Ebben a szezonban ez a harmadik alkalom, hogy egymás után top 10-es helyezéseket ért el. Egyszer volt már három egymást követő top 10-es helyezése ebben a szezonban. … Ricky Stenhouse Jr. 10. helyezése az első top 10-es helyezése az elmúlt 11 versenyen.

KINEK VAN ROSSZ VERSENYE: William Byron 25 ponttal Jimmie Johnson előtt indult a versenyen az utolsó rájátszást érő helyért, és a 28. helyezés után kiesett a rájátszásból. … Kurt Busch korán balesetet szenvedett, és az utolsó helyen végzett a 40 autóból álló mezőnyben. Az incidenst Erik Jones érintése váltotta ki, aki a futam után az NBCSN-en bocsánatot kért az esetért.

FONTOS: Denny Hamlin a futam után azt mondta, hogy az idei szezonban 10 győzelem a cél. Ennek az útnak a 60%-ánál tart.

NEXT: Doverben (16 óra ET az NBCS-en)