Tom Brady se vrátil do formy, New England Patriots už tolik ne

(CNN) Tento scénář už Atlanta Falcons zná. Tým NFL v čele s Tomem Bradym, který předvede ohromující comeback a zlomí srdce.

A zatímco naposledy Brady v Super Bowlu LI rozehrával New England Patriots, kteří se vrátili z deficitu 28:3 a ohromili Falcons, tentokrát měl 43letý hráč na sobě dres Tampy Bay Buccaneers.

Brady ve druhém poločase hodil 390 yardů a dva touchdowny, aby pomohl Buccaneers překonat poločasový deficit 17:0 a nakonec zvítězit 31:27.

Zobrazit více

A právě Bradyho 46jardová touchdownová přihrávka na Antonia Browna – první v kariéře Buccaneerů od podpisu smlouvy po jeho osmizápasové suspendaci – zajistila floridskému týmu na konci čtvrté čtvrtiny první vedení v zápase.

Poté, co Brady pomohl svému týmu ke třetímu vítězství ve čtvrté čtvrtině sezony, pochválil “vyrovnanost” svých spoluhráčů.

“Všichni vydrželi. Měli jsme těžký začátek, ale našli jsme způsob, jak zvítězit,” řekl.

“Obrana předvedla obrovský výkon, udělala několik velkých zákroků. V útoku každý předvedl spoustu různých zákroků a pro náš tým to bylo skvělé vítězství, na kterém musíme dál stavět.”

Vítězství vylepšilo bilanci Tampy Bay v této sezóně na 9-5, přičemž do konce sezóny zbývají ještě dva zápasy. V příštích dvou týdnech jim stačí jediné vítězství, aby si zajistili účast v play-off bez pomoci dalších výsledků v lize.

Brady hází přihrávku proti Atlantě Falcons. Brady hází přihrávku proti Atlantě Falcons.

Není to tak růžové

Bill Belichick ve dvojici s Bradym vybudoval s týmem Patriots jednu z největších sportovních dynastií v dějinách amerického sportu.

Poté, co byl Brady v roce 2000 draftován ze 199. místa, vyhráli společně s Belichickem šest Super Bowlů.

A během své delší úspěšné série vytvořili Patriots rekord NFL, když se 11 let po sobě účastnili play-off.

Jelikož si však Brady po přestupu do Tampy Bay vybral teplejší podnebí a bývalý nejužitečnější hráč NFL Cam Newton je nyní quarterbackem, zdá se, že se tato série úspěchů chýlí ke konci.

Navštivte CNN.com/sport pro další zprávy, články a videa

Newton (vpravo) odchází ze hřiště proti Miami Dolphins. Newton (vpravo) odchází ze hřiště v zápase proti Miami Dolphins.
Viz více

V neděli, kdy čelili nadějnému týmu Miami Dolphins vedenému pětkou draftu 2020 Tua Tagovailoou, byli Patriots poraženi 22:12, což znamená, že byli oficiálně vyřazeni z boje o play-off.

To znamená, že poprvé od roku 2008 nebudou moci fanoušci sledovat Belichickovo charakteristické mračení u postranní čáry, když fotbal pokračuje v lednu v posezónním období.

“Je to pro nás samozřejmě zklamání,” řekl trenér Patriots Belichick novinářům na videokonferenci. “Neudělali jsme nic tak dobře, abychom vyhráli. Miami bylo dnes prostě lepší než my. To je to hlavní.”