Javier Hernández

C.D. Guadalajara

Hernández rozpoczął grę w zespole niższej ligi C.D. Guadalajara, “Chivas” Coras w Tepic, Nayarit w sezonie 2005-06. Zadebiutował dla Guadalajary w 2006 roku w meczu Apertura, wygranym z Club Necaxa na Estadio Jalisco. Przy wyniku 3-0, Hernández wszedł jako zmiennik Omara Bravo w 82. minucie, a pięć minut później strzelił czwartą bramkę meczu. Był to jego jedyny gol w siedmiu występach w sezonie 2006-07. W sezonie 2007-08 wystąpił jeszcze sześć razy i nie zdobył bramki.

Hernández wystąpił dziesięć razy w Aperturze 2008 i nie zdobył bramki, ale zdobył cztery bramki w piętnastu występach w Clausura 2009. W 2009 Apertura, Hernández zakończył jako joint-trzeci najlepszy strzelec, z jedenastoma bramkami w siedemnastu występach. Torneo Bicentenario 2010 rozpoczął od ośmiu goli w pięciu meczach. Zakończył jako współlider tabeli strzelców Torneo Bicentenario 2010, z dziesięcioma bramkami w jedenastu meczach, po tym jak spędził 5 meczów bez gry z powodu kontuzji, której doznał. Zdobył również nagrodę dla najlepszego napastnika turnieju.

Manchester United

Transfer

File:Chicharito.ogv

Play media

Hernández na swoim debiucie w Manchesterze United

Mchester United po raz pierwszy dowiedzieli się o Hernándezie w październiku 2009 roku; skaut udał się do Meksyku w grudniu tego samego roku i złożył pozytywny raport po obejrzeniu kilku meczów. Ze względu na wiek Hernándeza, klub początkowo planował poczekać z podjęciem decyzji o podpisaniu kontraktu, ale jego potencjalne zaangażowanie w drużynie narodowej podczas Mistrzostw Świata sprawiło, że klub zdecydował się na złożenie oferty. Główny skaut United, Jim Lawlor, został wysłany do Meksyku na trzy tygodnie w lutym i marcu, aby obserwować Hernándeza i złożył kolejny pozytywny raport na jego temat, zanim radca prawny klubu udał się do Meksyku, aby sfinalizować papierkową robotę.

W dniu 8 kwietnia 2010 roku Hernández zgodził się na podpisanie umowy dla Manchesteru United za nieujawnioną opłatą, pod warunkiem złożenia wniosku o pozwolenie na pracę. Dzień wcześniej Hernández był obecny na meczu Manchesteru United w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium na Old Trafford. Transakcja została przeprowadzona w całkowitej tajemnicy; agent Hernándeza był trzymany w niewiedzy, podobnie jak jego dziadek Tomás Balcázar, który myślał, że Hernández wybiera się na wycieczkę do Atlanty w Stanach Zjednoczonych. Jako część umowy, United zagrali towarzyski mecz z C.D. Guadalajara, aby otworzyć nowy stadion meksykańskiego klubu 30 lipca. 27 maja pozwolenie na pracę zostało przyznane, dzięki czemu transfer mógł zostać oficjalnie dokonany 1 lipca.

Sezon 2010-11

Hernández grający dla Manchesteru United przeciwko MLS All-Stars na NRG Stadium, Houston w lipcu 2010

Hernández zadebiutował w barwach United 28 lipca, wchodząc w 63. minucie jako zmiennik Naniego w meczu MLS All-Star Game 2010 na NRG Stadium, Houston; Swoją pierwszą bramkę dla klubu zdobył 18 minut później, lobując piłkę nad Nickiem Rimando zza pola karnego po długiej prostopadłej piłce od Darrena Fletchera. Dwa dni później, Hernández strzelił gola przeciwko Manchesterowi United, grając w meczu towarzyskim dla swojego byłego klubu, C.D. Guadalajara, zdobywając inauguracyjną bramkę na ich niedawno wybudowanym stadionie; rozpoczął mecz w koszulce Chivas i zdobył pierwszą bramkę już po ośmiu minutach. W połowie meczu zmienił stronę, ale nie zdołał zapobiec porażce Manchesteru United 3-2. Zdobył trzecią bramkę z rzędu w meczu przedsezonowym, kiedy to strzelił gola w zwycięstwie 7-1 nad League of Ireland XI na nowo wybudowanym Aviva Stadium 4 sierpnia.

Hernández zadebiutował w rozgrywkach 8 sierpnia i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym procesie, strzelając drugiego gola dla United w zwycięstwie 3-1 nad Chelsea w meczu o Tarczę Wspólnoty w 2010 roku. Wszedł na początku drugiej połowy i wykorzystał podanie od Antonio Valencii, po czym strzał Meksykanina odbił się od jego własnej twarzy i wpadł do siatki. 16 sierpnia Hernández zadebiutował w Premier League, zastępując Wayne’a Rooneya w 63. minucie meczu z Newcastle United, który zakończył się zwycięstwem 3-0. Swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów zdobył 29 września, wchodząc z ławki rezerwowych i zdobywając jedynego gola w wyjazdowym spotkaniu z Valencią. Swoją pierwszą ligową bramkę dla United zdobył 16 października w zremisowanym 2-2 meczu z West Bromwich Albion. Osiem dni później zdobył swoją pierwszą bramkę dla klubu, a także pierwszą bramkę ligową na wyjeździe, w wygranym 2-1 spotkaniu ze Stoke City. Dwa dni później wszedł z ławki, by w ostatniej chwili strzelić zwycięskiego gola, swojego pierwszego w historii Pucharu Ligi, w wygranym 3-2 spotkaniu z Wolves, które dało im awans do ćwierćfinału, gdzie zostali wyeliminowani przez West Ham United. 1 stycznia 2011 roku wszedł z ławki i zdobył zwycięskiego gola w wygranym 2-1 wyjazdowym spotkaniu z West Bromwich Albion. Hernández został najlepszym strzelcem wśród Meksykanów w historii Premier League po zdobyciu bramki w wygranym 2-1 meczu u siebie ze Stoke City 4 stycznia.

Hernández grający przeciwko West Bromowi na Old Trafford w sezonie 2010-11

25 stycznia Hernández zdobył wyrównującą bramkę w wygranym 3-2 meczu na wyjeździe z Blackpool. Cztery dni później zdobył swoją pierwszą bramkę w FA Cup, kiedy to strzelił zwycięską bramkę w wyjazdowym zwycięstwie 2-1 nad Southampton. 26 lutego Hernández dwukrotnie trafił do siatki w wygranym 4-0 wyjazdowym spotkaniu z Wigan. Osiem dni później strzelił gola pocieszenia w derbowym spotkaniu z Liverpoolem, które zakończyło się porażką 3-1. 15 marca Hernández dwukrotnie trafił do siatki w wygranym 2-1 meczu z Marsylią, dzięki czemu United awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. 2 kwietnia, zdobył ostatnią bramkę w meczu z West Ham United, kiedy to po dwóch bramkach straconych, drużyna wygrała 4-2 na wyjeździe. 8 kwietnia Hernández został ogłoszony pretendentem do nagrody PFA Young Player of the Year, obok kolegi z drużyny, Naniego. Cztery dni później otworzył wynik meczu w ćwierćfinale 2-1 z Chelsea w Lidze Mistrzów, który zakończył się wynikiem 3-1, dając United awans do półfinału. Kontynuował swoją formę zdobywania bramek 23 kwietnia, strzelając zwycięską bramkę głową w wygranym 1-0 meczu u siebie z Evertonem.

8 maja, Hernández strzelił bramkę otwierającą wynik spotkania w wygranym 2-1 meczu u siebie z Chelsea po zaledwie 36 sekundach, aby zostawić United jeden punkt od zdobycia tytułu. Gol przeciwko Chelsea uczynił go pierwszym graczem od czasów Ruuda van Nistelrooya w sezonie 2001-02, który zdobył 20 bramek dla klubu w swoim debiutanckim sezonie. Hernández zakończył swój debiutancki sezon w Manchesterze United zdobywając 18 maja nagrodę Gracza Roku im. Sir Matta Busby’ego, na którą głosowali kibice. 28 maja, Hernández rozegrał wszystkie 90 minut w przegranym 3-1 meczu z Barceloną w finale Ligi Mistrzów. 5 lipca 2011 roku Międzynarodowa Federacja Historii i Statystyki Futbolu uznała Hernándeza za “World Goalgetter 2011”, z 13 golami, wyprzedzając innych graczy, takich jak Cristiano Ronaldo, Giuseppe Rossi i Lionel Messi.

Sezon 2011-12

Po udziale w 2011 CONCACAF Gold Cup z Meksykiem, Hernández wrócił do Manchesteru United, aby rozpocząć przedsezonowe treningi w Nowym Jorku przed 2011 MLS All-Star Game. W dniu 26 lipca 2011 roku został zabrany do szpitala po tym, jak doznał niewielkiego wstrząśnienia mózgu po tym, jak został uderzony w głowę piłką podczas sesji treningowej; został oczyszczony następnego dnia, ale nie wziął udziału w grze.

W dniu 28 lipca 2011 roku poinformowano, że Rafael Ortega, lekarz w C.D. Guadalajara, poinformował Manchester United, że Hernández cierpi na istniejące wcześniej schorzenie neurologiczne. Ortega wyjaśnił również, że Hernández cierpiał na “ostre migreny i “bóle głowy” jako nastolatek. Nie wziął udziału w żadnym z meczów przedsezonowych United, ani w meczu o Tarczę Wspólnoty w 2011 roku. Opuścił również mecz otwarcia sezonu United z West Bromwich Albion.

Hernández po raz pierwszy wystąpił w sezonie 2011-12 22 sierpnia w wygranym 3-0 meczu z Tottenhamem Hotspur, wchodząc z ławki za Danny’ego Welbecka w 79. minucie. Powrócił do wyjściowego składu 10 września przeciwko Boltonowi Wanderers, zdobywając dwa gole w wygranym 5-0 spotkaniu. 15 października 2011 roku, Hernández wszedł z ławki rezerwowych i zdobył bramkę wyrównującą w meczu z Liverpoolem na Anfield, w którym padł remis 1-1. W 81. minucie Hernández zagrał na Danny Welbeck’s flick on z rogu, aby ukraść w i głowy equaliser.

Hernández podpisał nowy pięcioletni kontrakt 24 października, aby związać go z Manchesterem United do 2016 roku. Następnego dnia poinformowano, że Hernández znalazł się na długiej liście do tegorocznej nagrody FIFA Ballon d’Or. Hernández zdobył swoją czwartą ligową bramkę w sezonie i zwycięską w meczu z Evertonem na Goodison Park, w wygranym 1-0 spotkaniu 29 października. Następnie zdobył swoją piątą bramkę ligową w sezonie i zwycięską w kolejnym wyjazdowym meczu United ze Swansea City, wygranym 1-0. Hernández strzelił ponownie gola w kolejnym meczu u siebie z Newcastle United, kiedy to strzał Wayne’a Rooneya został zablokowany przez obrońcę i odbił się rykoszetem od Hernándeza i wpadł do siatki. W kolejnym meczu ligowym United z Aston Villą został zniesiony z boiska, gdy okazało się, że przewrócił się na kostkę bez interwencji przeciwnika. Po meczu menedżer Sir Alex Ferguson powiedział, że Hernández doznał uszkodzenia więzadeł w kostce i będzie wyłączony z gry do czterech tygodni. 18 grudnia, Hernández niespodziewanie wrócił do gry w meczu z Queens Park Rangers. Pojawił się w 63. minucie jako zmiennik Danny’ego Welbecka w zwycięstwie United 2-0 na Loftus Road.

W dniu 31 stycznia 2012 roku Hernández zdobył swoją pierwszą bramkę od listopada, a także siódmą bramkę w sezonie w wygranym 2-0 meczu ligowym na Old Trafford ze Stoke City, strzelając pierwszą z dwóch rzutów karnych. Hernández kontynuował swoją formę bramkarską 5 lutego na Stamford Bridge przeciwko Chelsea, zdobywając trzecią bramkę w meczu, w którym padł remis po trzech bramkach, po dośrodkowaniu Ryana Giggsa. 16 lutego Hernández zdobył swoją pierwszą bramkę w Lidze Europy, w wygranym 2-0 wyjazdowym meczu z Ajaxem w ramach 32. kolejki. W drugim meczu na Old Trafford, 23 lutego, ponownie strzelił gola, ale tym razem w przegranym 2-1 meczu u siebie. Jednak United i tak wygrali 3-2 po zsumowaniu punktów. 18 marca Hernández zdobył dwa gole w wygranym 5-0 spotkaniu z Wolverhampton Wanderers.

Sezon 2012-13

Hernández podczas sesji treningowej z Manchesterem United w 2012 roku

Hernández rozpoczął swój trzeci sezon z United 2 września 2012 roku, wchodząc w 72. minucie jako zmiennik Danny’ego Welbecka w wygranym 3-2 meczu z Southampton. 15 września znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz z Wigan Athletic, rozgrywając wszystkie 90 minut. Mimo, że w piątej minucie bramkarz Wigan Ali Al-Habsi obronił rzut karny, Hernández zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie, a także asystował przy golu kolegi z drużyny Nicka Powella w wygranym 4-0 spotkaniu. 23 października, Hernández zdobył bramkę w rewanżowym meczu 3-2 z Bragą w fazie grupowej Ligi Mistrzów, po tym jak United przegrywali 2-0 w pierwszej połowie. Pięć dni później zdobył zwycięzcę przeciwko dziewięcioosobowej Chelsea w kontrowersyjnym zwycięstwie 3-2 po tym, jak uznano, że był na pozycji spalonej podczas zdobywania gola.

10 listopada 2012 roku, Hernández wszedł jako zmiennik w drugiej połowie i zdobył dwa gole, gdy United wyszli z porażki 2-0 i pokonali Aston Villę 2-3 na Villa Park. Pod koniec meczu Hernández skompletował hat-tricka, ale powtórki pokazały, że jego strzał na drugą bramkę United został uderzony szeroko, aż do momentu, gdy obrońca Villi Ron Vlaar skierował go do własnej siatki. 24 listopada zdobył swoją piątą ligową bramkę w sezonie w wygranym 3-1 spotkaniu z Queens Park Rangers. 26 grudnia Hernández zdobył czwartą bramkę dla United w ostatnich minutach spotkania, wygrywając 4-3 z Newcastle United na Old Trafford. Następnie rozpoczął 2013 rok od zdobycia bramki przeciwko Wigan 1 stycznia, pomagając United w zwycięstwie 4-0. 26 stycznia Hernández zdobył kolejną bramkę, tym razem w meczu Pucharu Anglii z Fulham, który United wygrali 4-1. 18 lutego, w kolejnym meczu Pucharu Anglii z Reading, Hernández strzelił gola w 72. minucie, dając United prowadzenie 2-0. Jego bramka okazała się decydującym czynnikiem, gdyż United wygrali mecz 2-1. Mimo, że wystąpił w wygranym przez United 2-0 meczu Premier League z QPR 23 lutego 2013 roku, nie zdobył bramki w tym spotkaniu i nie strzelił jej ponownie aż do 10 marca w kolejnym meczu FA Cup z Chelsea, który zakończył się remisem 2-2. Hernández otworzył wynik w ostatnim domowym meczu menedżera Sir Alexa Fergusona na Old Trafford przeciwko Swansea City. Po niewykorzystanym rzucie wolnym, Hernández strzelił z sześciu jardów w pierwszej połowie, dając United prowadzenie 1-0, w meczu, który wygrali 2-1. Hernández zdobył ostatnią bramkę United w sezonie i ostatnią bramkę ery Fergusona, kiedy stuknął w krzyż z bliskiej odległości w remisie 5-5 na wyjeździe z West Bromwich Albion w dniu finalnym.

Sezon 2013-14

Hernández zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie pod nowym menedżerem Davidem Moyesem 25 września 2013 roku, siatkując jedyną bramkę domowego zwycięstwa nad rywalami Liverpoolu w trzeciej rundzie Pucharu Ligi. W dniu 26 października, z jego pierwszy gol ligowy kampanii, on headed zwycięzcy jak wyszli z tyłu do pokonania Stoke 3-2 na Old Trafford. Trzy dni później zanotował asystę – zaczynając od karnego – w wygranym 4-0 meczu z Norwich City w kolejnej rundzie Pucharu Ligi. W półfinale turnieju jego gol z krzyża Adnana Januzaja w ostatniej minucie dogrywki wymusił rzut karny, który United przegrali z Sunderlandem.

Wypożyczenie do Realu Madryt

W dniu 1 września 2014 roku Hernández podpisał dla Realu Madryt na zasadzie wypożyczenia na cały sezon, z opcją wykupu po zakończeniu wypożyczenia. Przeszedł badania lekarskie i podpisał kontrakt tego samego dnia.

Zadebiutował w derbach Madrytu 13 września, zastępując Karima Benzemę na końcowe 27 minut, gdy drużyna przegrała 2-1 u siebie z Atlético Madryt. 19 września Hernández wszedł jako 77. minutowy zmiennik dla Garetha Bale’a i zdobył swoje pierwsze dwie bramki w wyjazdowym zwycięstwie 8-2 przeciwko Deportivo de La Coruña.

Zdobył zwycięską bramkę 22 kwietnia 2015 roku w zwycięstwie 1-0 nad Atlético Madryt, które wysłało Real Madryt do półfinału Ligi Mistrzów. Cztery dni później, Hernández zdobył brace w Madrycie 2-4 wygranej na wyjeździe nad Celta de Vigo.

W dniu 26 maja ogłoszono, że Hernández wróci do Manchesteru United po zakończeniu okresu wypożyczenia po tym, jak Real Madryt zdecydował się nie uczynić ruch pożyczki stałą umową.

Permanentne odejście z Manchesteru United

W dniu 29 sierpnia 2015 roku poinformowano, że menedżer Manchesteru United Louis van Gaal powiedział Hernándezowi, że może opuścić klub przed zamknięciem okna transferowego. Chociaż z jednym roku jego kontraktu nadal pozostało, to było niejasne w skali opłaty transferowej United będzie żądać za niego.

Hernández grał w co okazało się być jego ostatni mecz dla Manchesteru United 22 sierpnia w bezbramkowym remisie z Newcastle United na Old Trafford. Wszedł na boisko jako zmiennik w 67. minucie, zastępując Adnana Januzaja. Ponieważ w czasie swojej pracy w Manchesterze United często wchodził jako zmiennik, współczynnik minut na bramkę Hernándeza jest jednym z najbardziej płodnych w historii Premier League.

Bayer Leverkusen

W dniu 31 sierpnia 2015 roku ogłoszono, że Hernández podpisał trzyletni kontrakt z klubem Bundesligi Bayer Leverkusen za nieujawnioną kwotę, podobno 7,3 miliona funtów.

Sezon 2015-16

Hernández zadebiutował w Bundeslidze jako zmiennik w 58. minucie w przegranym 1-0 meczu z Darmstadt 98 w dniu 12 września. Cztery dni później zdobył swoją pierwszą bramkę w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z BATE Borysów, strzelając trzecią bramkę w zwycięstwie 4-1. 23 września Hernández strzelił swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze w wygranym 1-0 meczu Bayeru z FSV Mainz i został wybrany zawodnikiem meczu. 20 października Hernández zdobył swoją pierwszą bramkę dla Leverkusen w zremisowanym 4-4 meczu z Romą w Lidze Mistrzów. Zakończył fazę grupową Ligi Mistrzów z pięcioma bramkami w sześciu meczach, ale Bayer nie zakwalifikował się do fazy pucharowej, zajmując trzecie miejsce w grupie E i spadając do Europa League.

Hernández został uznany Graczem Miesiąca Bundesligi za listopad; miesiąc, w którym zdobył bramkę w przegranym 2-1 meczu u siebie z 1. FC Köln oraz dwukrotnie w wygranym 3-1 spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt. 12 grudnia Hernández zdobył swojego pierwszego hat-tricka w wygranym 5-0 meczu Leverkusen z Borussia Mönchengladbach, zdobywając tym samym 15 bramek w ostatnich 12 meczach i zwiększając swój dorobek do 17 bramek w 20 spotkaniach. Ponownie zostałby uznany Graczem Miesiąca Bundesligi za grudzień.

30 stycznia 2016 roku, w drugim meczu Bayeru po przerwie zimowej, Hernández strzelił dwa razy w pokonanym 3-0 Hannoverze 96, zapisując na swoim koncie 20. i 21. bramkę w sezonie. Dwa dni później został po raz trzeci nazwany Graczem Miesiąca Bundesligi.

Sezon 2016-17

Hernández strzelił i zapewnił asystę w zwycięstwie Leverkusen 2-1 nad SC Hauenstein w pierwszej rundzie DFB-Pokal 21 sierpnia 2016 roku. Dwa dni później poinformowano, że Hernández opuści mecz otwarcia sezonu Bayeru przeciwko Borussii Mönchengladbach po doznaniu złamania ręki. 17 września Hernández zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie Bundesligi w meczu z Eintrachtem Frankfurt, jednak nie wykorzystał szansy na wyrównanie późno z miejsca karnego w przegranym 2-1 meczu. W następnym tygodniu, w meczu z FSV Mainz 05, Hernández skompletował perfekcyjnego hat-tricka, w tym wygraną w doliczonym czasie gry, co było trzecim hat-trickiem w sezonie Bundesligi. Później został nazwany Graczem Miesiąca Bundesligi za wrzesień.

W dniu 28 stycznia 2017 roku Hernández zdobył drugą bramkę Bayeru Leverkusen w przegranym 2-3 meczu z Borussią Mönchengladbach, kończąc swoją passę jedenastu meczów bez gola. 21 lutego, po meczu z Atlético Madryt, Hernández został meksykańskim piłkarzem z największą liczbą występów w Lidze Mistrzów z 47, przewyższając poprzedni rekord Rafaela Márqueza wynoszący 46 występów.

West Ham United

sezon 2017-18

W dniu 24 lipca 2017 roku Hernández dołączył do angielskiego klubu West Ham United za nieujawnioną opłatą, podobno około 16 milionów funtów, podpisując trzyletni kontrakt. Otrzymał koszulkę z numerem 17. Zadebiutował dla West Hamu 13 sierpnia, grając wszystkie 90 minut w porażce 4-0 przeciwko swojemu byłemu klubowi Manchesterowi United na Old Trafford. W następnym tygodniu, Hernández zdobył swoje pierwsze dwa gole dla West Ham w 3-2 straty do Southampton.

W listopadzie, Hernández poniósł kontuzji ścięgna szyjnego podczas międzynarodowego obowiązku z Meksykiem, i poinformowano, że będzie wykluczone z działalności do dwóch tygodni. Po zwolnieniu Slavena Bilicia i mianowaniu Davida Moyesa na stanowisko menedżera, istniały obawy, że Hernández zostanie wykluczony w West Hamie, tak jak to miało miejsce w Manchesterze United. W odpowiedzi Moyes określił go mianem “topowego strzelca goli” i “genialnego finiszera”. Podczas zimowego okna transferowego pojawiły się doniesienia, że Hernández opuści klub po zaledwie sześciu miesiącach, będąc łączonym z przenosinami do tureckiego klubu Beşiktaş, a także możliwym powrotem do Manchsteru United. 20 stycznia 2018 roku wszedł z ławki, aby zdobyć wyrównującą bramkę dla West Hamu w ich remisie ligowym 1-1 przeciwko Bournemouth, zdobywając swoją pierwszą bramkę od października. Po meczu Moyes pochwalił występ Hernándeza, mówiąc, że “potrzebowaliśmy go dzisiaj”. 8 kwietnia, w meczu ligowym z Chelsea, strzelił gola w 73. minucie, aby wyrównać wynik 1-1, oznaczając dziewiąty raz, kiedy strzelił przeciwko klubowi.

Sezon 2018-19

W dniu 28 sierpnia 2018 roku Hernández zdobył trzecią bramkę West Hamu w czasie urazu w zwycięstwie 3-1 nad AFC Wimbledon w drugiej rundzie EFL Cup. We wrześniu menedżer West Hamu Manuel Pellegrini oświadczył, że Hernández cierpi na gorączkę gruczołową, co spowodowało, że opuścił różne mecze. Wyzdrowiał i wrócił do treningów w październiku. W dniu 3 listopada zdobył swoją pierwszą bramkę Premier League w sezonie w zwycięstwie West Hamu 4-2 nad Burnley.

W dniu 22 lutego 2019 roku Hernández zdobył wyrównującą bramkę w ostatecznym zwycięstwie West Hamu 3-1 nad Fulham; na początkowym oglądaniu wyglądało na to, że skierował piłkę głową z jarda, aby zdobyć bramkę, jednak powtórki gola wydawały się pokazywać, że piłka odbiła się od ramienia Hernándeza, aby umieścić piłkę w siatce. Był to również jego 50. gol w karierze w Premier League, dzięki któremu stał się pierwszym Meksykaninem, który osiągnął ten kamień milowy. 16 marca ponownie wpisał się na listę strzelców, wchodząc jako zmiennik w drugiej połowie i zdobywając dwa gole – w tym zwycięskiego w doliczonym czasie gry – aby zapewnić zwycięstwo 4-3 nad Huddersfield.

Sezon 2019-20

Hernández grający dla West Ham United w 2019 roku

Przed rozpoczęciem sezonu otrzymał koszulkę z numerem 9. Hernández zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie 2019-20 Premier League 17 sierpnia 2019 roku, gdy West Ham zremisował 1-1 z Brighton na Falmer Stadium. W dniu 30 sierpnia Hernández przekazał West Hamowi prośbę o transfer i poleciał do Hiszpanii, aby ukończyć badania medyczne przed proponowanymi przenosinami do Sevilli o wartości 8 milionów euro.

Sevilla

W dniu 2 września 2019 roku Hernández dołączył do klubu La Liga Sevilla za nieujawnioną opłatą, podobno 7,3 miliona funtów, podpisując trzyletni kontrakt. Zadebiutował w lidze 15 września w wyjazdowym meczu z Alavés, wchodząc jako 70. minutowy zmiennik w zwycięstwie Sevilli 1-0. Cztery dni później, w meczu fazy grupowej Europa League z azerskim Qarabağ FK, Hernández strzelił gola z rzutu wolnego, pierwszego w swojej karierze, w wygranym 3-0 spotkaniu. 27 października zdobył swoją pierwszą bramkę w La Liga z Sevillą w wygranym 2-0 meczu z Getafe.

File:Javier Hernández - Your Action Saves Lives.ogv

Play media

Hiszpańskojęzyczna reklama publiczna Hernándeza dla stanu Kalifornia na temat pandemii COVID-19 w 2020 roku.

LA Galaxy

W dniu 21 stycznia 2020 roku Hernández podpisał trzyletni kontrakt z klubem Major League Soccer LA Galaxy i stał się najwyżej opłacanym zawodnikiem w lidze. Zadebiutował w MLS 29 lutego w zremisowanym 1-1 meczu z Houston Dynamo, będąc kapitanem drużyny i grając przez cały mecz. 13 lipca zdobył swoją pierwszą bramkę dla klubu w meczu z Portland Timbers, który zakończył się porażką 2-1.