NASCAR Cup Series Talladegában: Bubba Wallace a top 15-ben végzett

A rossz időjárás miatt vasárnap este elhalasztották a vasárnapi GEICO 500-as versenyt a Talladega Superspeedwayen. A teljes, 188 körös verseny hétfőn ET 15 órakor kezdődött, a Fox közvetítésével.

Ryan Blaney és a No. 12-es Ford Mustangja szerezte meg a győzelmet Talladega-ban. A Team Penske pilótájának ez volt az első győzelme a szezonban.

A szoros verseny és a fotós célba érkezés vad befejezést eredményezett Alabamában, ahol 5000 rajongó nézte élőben. Ez volt az egyik első olyan futam a koronavírus járvány kitörése óta, ahol a szurkolókat beengedték a lelátóra.

De nem csak a pályán történtek az egyetlen dolog, ami miatt a rajongók beszéltek a hétfői futam előtt. Vasárnap Talladega-ben egy hurkot találtak Bubba Wallace garázsában. Wallace a NASCAR egyetlen teljes munkaidős Black Cup Series versenyzője, és a társaság közleményt adott ki, amelyben azt írta, hogy “dühösek és felháborodottak.”

A NASCAR versenyzői azzal fejezték ki támogatásukat Wallace iránt, hogy a 43-as rajtszámú Chevrolet Camaróját a rajtrács elejére tolták, majd a verseny előtt körbeállták.

A sportvilág minden tájáról szurkoltak Wallace-nak, és mindenki figyelte, hogy a Richard Petty Motorsports pilótája versenyben volt, amikor a versenyzők befejezték az utolsó köröket, de a hosszabbításban a 17. helyre esett vissza, mielőtt a 14. helyen végzett, ami Wallace karrierje legjobb helyezése Talladega-ban.

Wallace a verseny után öklét felemelve sétált ki a szurkolókhoz, miközben legjobb barátja a pályán, Blaney vette át a győzelmet. Wallace mindössze három tizedmásodperccel maradt le a győztes mögött, és a futam után így viccelődött: “Ember, tudom, hogy meg kellett volna nyernem azt a rohadt versenyt. Kifogytunk a benzinből.”

Villámlás és eső miatt késett a zöld zászló vasárnap Talladega-ban, és mivel hétfőre is esőt jósoltak, a verseny kezdete tapogatózó volt.

A vasárnapi halasztás részben azért történt, mert Talladega-ban nem volt világítás, és a futamot nem lehetett éjszaka megrendezni.

A fogadóirodák szerint a hétfői futam győzelemre legnagyobb eséllyel pályázó pilóták között hármas holtverseny alakult ki: Denny Hamlin, Brad Keselowski és Joey Logano állt +1000-nél a hétfői akció előtt.